Kā pirmo studenti iepazina uzņēmumu “METROKS”, kurā ir pieejams plašs apdares materiālu klāsts, par ko padziļināti pastāstīja uzņēmuma projektu vadītājs. Uzņēmumā jau piecus gadus sevi veiksmīgi realizē, strādājot par interjera dizaineri RTA studiju programmas “Interjera dizains” absolvente Dārta Lelde Mieze. Viņa projektē pasūtītājiem interjerus, piedāvājot projektos iekļaut uzņēmumā pieejamos apdares materiālus.
"Pārsteidza flīžu veidu daudzveidība – formas, krāsas, tekstūra, faktūra.. iepazinu vairāk par katru no grīdas segumiem. Beidzot sapratu parketa un vinila īpašības, labāk izpratu starpību star divslāņu un trīsslāņu parketu. Ļoti daudz ieguvu interjera apdares materiālu jomā.” Programmas ”Dizaina tehnoloģijas 3.kursa studente Ērika Lorīna Ratnika.
Nākamais apskates objekts bija izcils arhitektūras, interjera, tehnoloģiju un mākslas šedevrs, kurš tapa pandēmijas laikā un kura arhitekts ir Uldis Pīlēns. “Ola Foundation” ir personīgs manifests par to, kā jāapietas ar arhitektūru. Tās mērķis ir kļūt par jaunu ideju un sinerģiju telpu Latvijā. Ēka ir kā simbolisks ietvars, kurā notiek nemitīga, procesuāla kustība – ideju, domu, objektu, enerģiju, dažādu sinerģiju. Veidošana caur domāšanu un domāšana caur veidošanu. Teorētiķu un praktiķu mijiedarbība.
“Neaprakstāms vārdiem objekts! Arhitektūra, interjers, dizains, akustika, māksla, noskaņa.. viss pārdomāts līdz mazākajam sīkumam. Šajā vietā apstājas laiks, paliek tikai miers, sajūta būt ar sevi un mākslinieku radītajām gleznām.. visiem iesaku apmeklēt.” Programmas ”Dizaina tehnoloģijas 1.kursa studente Agnese Nakonečna.
Vēl viens arhitektūras, interjera un emociju sinerģijas brīnums, ko studenti apmeklēja bija Žaņa Lipkes memoriāls. Muzeja arhitekte, daudzu izcilu arhitektūras un interjera objektu autore Zaiga Gaile. Arhitekte memoriāla ēku ir projektējusi tā, ka ceļš pa noslēgto tuneli, kas sākas pie lielajiem ieejas vārtiem, neļauj izjust ēkas patieso mērogu un uzbūvi, un paiet zināms laiks, kamēr apmeklētājs atrod tās centru. Tas ir pārsteigums, aptverot, ka viengabalainajai būvei kopā ar pazemi patiesībā ir trīs stāvi, kurus centrā savieno atvērta šahta, ļaujot no bēniņiem redzēt pagrabu. https://lipke.lv/
“Žaņa Lipkes memoriāls rāda kā interjers var ietekmēt atmosfēru, kā gaismas var radīt sajūtu un kā cilvēks var pastāstīt ieinteresējot un tu izjūti šo atmosfēru. Mani ļoti ieinteresēja varonīgais Lipkes stāsts un vispār vēsture.” Programmas ”Dizaina tehnoloģijas 1.kursa studente Beatrise Čera.
Pēdējais apskates objekts bija Mākslas centrs “Zuzeum”. Tas ir Zuzānu kolekcijas mājvieta. Tā ir pasaulē lielākā privātā Latvijas mākslas kolekcija. Mākslas centrā patreiz varēja apskatīt izstādi “Ārpus rāmjiem: Leisa, Tabaka, Rožanskaite”. Darbi, kas tapuši padomju režīma vēlīnajā periodā, 70. un 80. gados. Visas trīs mākslinieces izaicināja sava laika mākslas diskursus, izmantojot netradicionālu pieeju pašreprezentācijai, telpradei un pārdomas par to, kā būt māksliniekiem.
"Izstāde “Ārpus rāmjiem” parāda kā trīs mākslinieces savā radošajā darbībā izaicina padomju laika režīmu. Mākslas darbi radīja neviennozīmīgas emocijas un katrs no savas vietas ekspozīcijā čukstēja, saucot klāt, vai lūdza atkāpties, kā tikai nokļuvu tuvāk. Spēcīga izstāde.” Programmas ”Dizaina tehnoloģijas 1.kursa studente Inta Seimuškina.
Liels paldies RTA un IF vadībai, īpaši Olgai Trančenokai un Robertam Glaudiņam par doto iespēju piedalīties tik daudz iespaidiem bagātā mācību ekskursijā, apskatot Rīgas dizaina uzņēmumus, muzejus un kultūrvietas, iedvesmojoties turpmākajām dizaina studijām!
Studiju programmas ”Dizaina tehnoloģijas” direktore Diāna Apele